There’s this place…

… where I sin from time to time. It’s called Choies and you can find it here. And please do ignore this Halloween Carnival sale add on the first page (brr). Anyway, I’m not familiar with anything else but shoes there, so I can’t comment on quality of other items. But what I can say is that all the shoes I’ve ordered from there are made of leather and are definitely not worse in quality than the ones you buy at Zara, Topshop or other high street retailers. Plus they are delivered buy courier usually no later than a week after dispatching note.

Now you say that, hey, but these are lousy copies of designer shoes made somewhere in China. This is where I won’t argue with you. As I’ve said before, as far as there’s no trademark infringement involved, I really don’t mind. I’m not sure if I’d feel the same if I was, let’s say Alexander Wang, but something tells me, I wouldn’t have time to deal with this. There would be more important things to do. Designs are being stolen every day. Some call it copying, some call it getting an inspiration. I really believe that in many cases it’s unconscious.

It’s no news that high street stores have their ’designer-collection-inspired’ items ready and selling before the fashion house has. For a few years now you can follow many important fashion shows live on internet, so I don’t see any end to this. And I really don’t see need for it. Let it be two (strongly connected) separate ways. After all, this people trying to fit in somewhere, defining themselves through what they wear and dream of thing, that’s really fascinating to me.

Jagan teiega üht veebikaubamaja, kus ma aeg-ajalt patustanud olen. Koha nimi on Choies ja kel huvi, leiab selle siit. Oh ja palun vaadake mööda sellest imelisest Halloweeni reklaamist. Ma ei tea, kuidas on teiste toodetega, sest olen tellinud vaid kingi, kuid need on kõik olnud nahast ja väga okei kvaliteediga. Kindlasti mitte halvemad Zara ja Topshopi kingadest. Ja mis mulle eriti meeldib, on see, et kätte saab need kulleri vahendusel umbes nädala pärast peale paki väljasaatmise teadet.

Nüüd keegi tahab kindlasti öelda, et need on ju tuntud disainerkingade Hiinas toodetud koopiad. Ning jah, ma ei vaidle. Ma olen pisut sellest ka varem rääkinud, et nii kaua, kui autoriõigusi ei rikuta, ei ole ma vastu. Ma ei ole kindel, kas ma oleksin sama meelt, kui ma oleksin näiteks Alexander Wang, aga ma kahtlustan, et mul ei oleks aega selliste asjadega tegeleda. Disainerina oleks mul tõenäoliselt tähtsamaid tegemisi. Ideedevargusi toimub iga päev, mõned kutsuvad seda kopeerimiseks, mõned inspiratsiooni saamiseks. Ma kusjuures siiralt usun, et üsna tihti võib see olla alateadvuslik.

Ilmselt ei ole kellelegi uudiseks, et “kõrgmoest inspireeritud” esemed jõuavad kiirmoe kauplustesse enne, kui originaalid moemajade enda kauplustesse. Arvestades, et viimased paar aastat on olnud võimalik paljusid olulisi moeshowsid jälgida interneti vahendusel live’is, ei paista sel olukorral ka lõppu. Ning ausaltöelda ei näe ma sel ka vajadust. Las need olla kaks (omavahel tugevalt seotud) eri rada. Sest mind tegelikult hirmsasti pealub see lugu enese defineerimisest ja paigutamisest läbi selle, mida kanname ja millest unistame.

Kõik kingad: Choies

All shoes: Choies

Advertisements

5 thoughts on “There’s this place…

 1. vau, olen totaalselt lummatud.. kõik kolm paari on lihtsalt liiga täiuslikud ja mu süda nutab vaikselt, et mul krediitkaarti pole ja välismaistest netipoodidest tellida ei saa. oeh, nii-nii-nii ilusad ikka! :D

  • Assa, tundes ennast ja teades, kuidas mul krediitkaardiga “juhtub”, ei saa ma vist soovitada ka, et tee ära :)
   Samas Choiesis saab maksta ka PayPaliga. Mul jääb sinna see raha, mille eest Ebays asju maha müün ;)

   • PayPali mul ka pole :P ja no oletame, et omaksin näiteks krediitkaarti, siis tekiks kohe uus probleem – millist numbrit ometi eelistada?? sel põhjusel pole ma kunagi interneti teel ühtegi jalatsipaari soetanud. mu jalanõude numbrid varieeruvad 38 ja 41 vahel :S kuigi jah, kui ma teaksin, millise numbri täpselt peaksin tellima ja saaksin ka tasuda, siis suurima rõõmuga pakuksin neile iludustele kodu (number 1 ja 2 eriti, aga nr 3 on ka super!) :)

    Maiken,
    Maikeni blogi – part of me

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s