Twinkle Twinkle

Christmas can be real pain in the ass sometimes, right. I don’t mean the part where you stuff your face with all the good food nor the part where you get a bit (or a lot) tipsy of all the (mulled) wine or the part where you gather your friends and family and just enjoy the christmassy feeling, eat tangerines, burn candles, listen to carols and watch Home Alone. I mean the part where you basically have to be a professional cross-country skier to survive the marathon of buying gifts. In case you’ve already forgotten last year’s agony, let me remind you: this is you in all your winter clothes in a big shopping mall meeting way too many elbows and carrying way too many bags and still without half of the planned gifts and also without any idea what those gifts should be.

So as you now see, I’m being a heaven-sent gift to you right now. When you scroll down you’ll see (in my opinion) an almost perfect Christmas gift idea that you can make yourself. I mean who doesn’t need sparkly Christmas decorations, right? All you need is some polystyrene balls, fishing line, a needle, sequins, small beads and pins. And a thimble or something to protect your fingers. First thing to do is to attach fishing line so that the balls could actually hang on the tree. I suggest you try to push it (with the help of a needle) all the way through the ball (you can hide the ends later when decorating it). And of course you can use something more shiny, but I’ve never liked it when you see this line that is used to attach decorations to a tree. After that you can start decorating the balls. Take a pin, add bead and sequin and push it into the ball. I found it the easiest to start around where the line comes out and follow down in circles. These ten balls took me around a week (couple of hours every night) to make. I hope you like the idea :)

Kuigi jõulud on pühad, mis on mähitud korralikku kommertskuube, siis need on ikkagi mu lemmikpühad. Ja tegelikult mulle isegi tundub, et natukene on meil sel aastal kogu selle tilu-liluga tagasi tõmmatud. Nagu ilmselt ka paljud teist, armastan ma mandariinide söömist (aga tõesti, ainult umbes aastavahetuseni), küünalde põletamist, esimest praekapsaringi (see on umbes nagu grillimisega, mille esimest korda ei jõua ära oodata ja milles poole juuli pealt enam eriti kuulda ei taha) ja üleüldse kogu seda lähedaste keskel olemist. Mulle meeldib, et inimesed justkui teevad sellise salakokkuleppe, et oleme jõulude ajal kõik paremad inimesed, saame rohkem kokku ja tunnetame koos mingit seletamatut rahu ja pühalikkust. Tegelikult võiks seda teha ju ükskõik millal ja alati, aga miskipärast ei õnnestu. Igatahes hea seegi, et seda jõulude ajal teeme.

Aga jõuludel on ka tubli varjukülg: KINGIOSTMISMARATON. Ja nüüd tahaks kindlasti keegi tarkpea öelda, et aga ei pea ju kinke tegema. Ja mina tahan kohe vastu öelda, et peab küll. Kuulge, mis on jõulud ilma kinkide avamiseta pereringis? See käib asja juurde. Ja kink ei pea olema kallis. See öeldud, ei tähenda, et mingit träni võib kinkida: kink peab olema läbimõeldud. Aga vahel tundub, et see käib inimestel üle jõu ja siis ostetaksegi seda träni, mis sunnib tööstusi seda veelgi enam tootma. Igatahes on mul teile idee, mis sobib kingiks paljudele ja on minu meelest väga armas kingitus: jõuluehted. Selleks on vaja aega, penoplastist kuule, tamiili, nõela, väikeseid nööpnõelu (Tiimarist), pärleid ja litreid. Ja sõrmkübarat. Esimese asjana tuleb kinnitada tamiil. Mina soovitan selle nõela abil läbi terve palli ajada, et see korralikult kinni oleks ja hiljem saab otsad litrite alla ära peita. Arvesta, et kuul tuleb koos kõigi nõeltega lõpuks oluliselt raskem, kui sa ootad. Ja muidugi võib tamiili asemel kasutada mõnd muud paela, mina lihtsalt ei armasta, kui see kinnitus, mille abil ehe kuuse otsas ripub, on näha. Ja siis tuleb nõela otsa ajada pärl ning litter ja torgata see kuuli sisse. Hea on alustada selle koha ümbert, kust tamiil välja tuleb ning siis ringidena allapoole liikuda kuni kogu pall on kaetud. Nende kümne palli tegemiseks kulus mul umbes nädal (paar tundi igal õhtul). Loodan, et meeldib ja proovite järele :)

IMG_4941

IMG_4946

IMG_4949

IMG_4957

IMG_4963

IMG_4967

Advertisements

5 thoughts on “Twinkle Twinkle

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s